Bożonarodzeniowa niespodzianka – zapowiedź

Mili Czytelnicy,

chcę Wam dziś zaprezentować okładkę bożonarodzeniowej niespodzianki, którą przygotowywałam dla Was przez ostatnie miesiące, dzięki czemu melodie kolęd nie odstępowały mnie przez całe lato! 😀

Oto zapowiedź książki (czy może raczej: księgi), zatytułowanej O kolędach. Gawęda, w której znajdzie się dwadzieścia najpopularniejszych kolęd z moimi komentarzami.

 

 

Zwykle nie zastanawiamy się nad tekstami kolęd, bo śpiewamy je, a nie czytamy. Tym razem chcę Was jednak zaprosić do lektury – opowiem o tym, co w kolędach się dzieje (a dzieje się sporo!), opowiem o ich powstaniu, a także będę uciekać w liczne dygresje, dzięki którym przybliżę Wam – zwłaszcza bardzo młodym Czytelnikom – sporo faktów związanych z kolędami i z Bożym Narodzeniem. Wszystko to będzie okraszone rozmaitymi ciekawostkami i licznymi pięknymi, kolorowymi ilustracjami Marianny Oklejak.

Ach, no i oczywiście – obok tekstów kolęd pojawią się nuty i chwyty gitarowe, żeby po lekturze móc razem pośpiewać!

 

Premiera 25.11.2020, Wydawnictwo Kropka.

6 myśli na temat “Bożonarodzeniowa niespodzianka – zapowiedź

  1. Dzień dobry pracowita Emilko! Jak dobrze i miło co chwilę oglądać wspaniałe kosze owocówTwojej nieustannej pracy. Co wpis, to raczysz nas niespodziankami. Twórczy to czas. Gratuluję. I jakie ciekawe pomysły realizujesz. Znowu z ogromną przyjemnością zasiądę do lektury, a Zuzia zagra na gitarze i będzie kolejna okazja do rodzinnego śpiewania. Pozdrawiam Ciebie i rodzinkę.

    1. Dzień dobry! Czas twórczy, aż furczy, można by rzec 😀
      Pomysł na stworzenie tej księgi kolęd wyszedł od Wydawcy, ale rzuciłam się na niego z wielką ochotą! Bardzo przyjemnie pracowało mi się nad tą książką, sama też dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, szperając po rozmaitych źródłach. Było to pouczające i fascynujące zarazem. Temat jest potężny i można w nim utonąć na długo 🙂
      Mam nadzieję, że miło będzie się Wam grało i śpiewało już za raptem trzy miesiące! Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.