Ciekawa konferencja!

Uwaga, krakowianie! :)

Dotarłam właśnie do informacji, że Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej UJ organizuje konferencję „Wolność i wyobraźnia w literaturze dziecięcej” pod patronatem Polskiej Sekcji IBBY.

Program wygląda niezwykle ciekawie, a mnie szczególnie cieszy to, że pani dr hab. Dorota Michułka wygłosi referat pt. „Przekraczanie granic wyobraźni. Romantyczne doświadczanie egzystencji, natury i tajemnicy postaci w baśniach-przypowieściach Emilii Kiereś „Brat” i „Łowy”.

Gdybym mogła, sama bym się wybrała, ale ponieważ nie mogę – wysyłam wiadomość w świat :)

Pełen program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Łódzka premiera „Haczyka” – kilka słów i obrazów

Jak ten czas leci! Już minął tydzień od uroczystej premiery „Haczyka” w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi! Wciąż wracam myślami do fantastycznego spotkania z czytelnikami przed południem – i do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego po południu :)

Właśnie dostałam zdjęcia z tej świetnej imprezy, więc dzielę się nimi z Wami – w części drugiej trochę widać konkursowe prace. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła pokazać Wam je w pełnej krasie – bardzo bym chciała, bo są naprawdę świetne. Wszystkie!

Ale do rzeczy: najpierw dokumentacja haczykowego spotkania z uczniami łódzkich szkół w pięknej, cienistej sali Poleskiego Ośrodka Sztuki, który ma swoją siedzibę w międzywojennej willi otoczonej ogrodem/parkiem, pełnym starych drzew i wiklinowych rzeźb. Tak sobie gawędziliśmy i nie mogliśmy skończyć – myślę, że zdjęcia oddają świetną atmosferę spotkania:

 

DSC_5431

DSC_5437

DSC_5440

DSC_5439

DSC_5441

DSC_5446

DSC_5456

DSC_5468

DSC_5469

DSC_5474

DSC_5475

DSC_5480

 

Popołudnie było nieco bardziej kameralne: oprócz najważniejszych gości, czyli twórców wspaniałych (!) prac plastycznych – wszystkie były ilustracjami do „Haczyka” – ich najbliższych oraz opiekunki koła plastycznego – pani Joli, do Poleskiego Ośrodka Sztuki przybyli też przedstawiciele wydawnictwa Akapit Press.

Spójrzcie tylko na te piękne ilustracje – wiem, że nie wszystkie można obejrzeć tu tak dokładnie, jak by się chciało, ale można zauważyć, jakie są dopracowane, jak różnorodne, ile tu niezwykłej wyobraźni i jak ciekawe charaktery muszą mieć ich twórcy! A byli oni w różnym wieku, od sześciu do osiemnastu lat – sami sobie wyobraźcie, jak nieprawdopodobnie trudnym zadaniem było wyłonienie zwycięzców! Ja najchętniej nagrodziłabym wszystkich, no ale konkurs to konkurs.

 

DSC_5450

DSC_5451

DSC_5452

DSC_5453

DSC_5489

DSC_5492

DSC_5519

DSC_5521

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań za niezwykle intensywny i miły dzień – mam nadzieję, że zobaczymy się jeszcze kiedyś!

 

A za wszystkie fotografie dziękuję pięknie pani Marcie z Poleskiego Ośrodka Sztuki :)

***

 

I jeszcze post scriptum z ostatniej chwili:

kwadranswemausJak zawsze – można słuchać również przez internet, o, TUTAJ.

Jeszcze o radiu

Już pisałam, co się działo minionej niedzieli, kiedy to spotkaliśmy się w Radiu Emaus Pani Maria Łączkowska, słuchacze-dzieci, słuchacze-ich-rodzice i ja, ale chciałabym jeszcze wrócić do tego spotkania.

Jak niektórzy z Was już wiedzą, jednym z „bohaterów” Haczyka jest stary aparat (a właściwie dwa) na kliszę – i takim właśnie aparatem zrobione zostały poniższe zdjęcia w studio radiowym. Sami spójrzcie: fajne?

Przy okazji – naszej wspólnej książkowej audycji będzie można wysłuchać na antenie Radia Emaus już w ten piątek, 13 maja, o godzinie 18:10. Będzie ona dostępna również w internecie, o, TUTAJ.

A teraz – fotorelacja w stylu retro, sporządzona odkurzonym zenitem (takim samym, jak zenit Karola!) ;)

 

IMG_0017a

IMG_0019

IMG_0021

IMG_0028

IMG_0032

IMG_0035

IMG_0039a

 

PS

A dziś – piękne dwa spotkania w kwitnącym kasztanowcami (też pięknymi!!!) Kutnie. Dziękuję za nie miłym Paniom z biblioteki i Dzieciom wraz z Paniami Nauczycielkami :)